rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - luty 2011


Komentarzy (8)

Odważna Marta Kaczyńska .

  

Rewelacje Pani Marty Kaczyńskiej ujawnione m.in. na portalu Wirtualna Polska wymagają wszechstronnej analizy. Dzielna córka śp. Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego powiedziała w wywiadzie dla jednego z tygodników m.in. :

..." Moim zdaniem ktoś ma tę krew na rękach. To nie były same przypadki, to nie były siły bezosobowe. Dlaczego kontrolerzy lotów nie chcieli przyjmować samolotu, a ktoś w Moskwie ich przymusił? Dlaczego Paweł Plusnin, jeden z kontrolerów, mówił że chciał ich ratować, ale mu nie pozwolono? Kto nie pozwolił?"...

Na tym jednak nie koniec odważnych tez Pani Marty, bo dalej czytamy :..." spoglądając na sprawę z pewnego oddalenia, ale ze znajomością szczegółów zobaczymy, że zbiegów okoliczności jest w tej tragedii zdecydowanie za dużo. - Np. zlekceważony sygnał o podwyższonym zagrożeniu terrorystycznym 10 kwietnia, który otrzymały polskie służby specjalne."...

Gdy 11 kwietnia 2010 roku na portalu Newsweek.pl zamieściłem artykuł pt.:

Zbyt wiele zbiegów okoliczności przy tak gigantycznej tragedii dla wszystkich Polaków !

2010-04-11 | Tagi: czarne skrzynki | elita opozycji | Lech Kaczyński | piloci | prezydent Polski | zbieg okoliczności | Zgoda na lądowanie

to wtedy jeszcze nie wiedziałem, że dzień 10 kwietnia 2010 był dniem podwyższonego zagrożenia terrorystycznego.

Zaskakuje mnie fakt, że mimo upływu 10 miesiecy od tragedii ani TVP1 ani TVP2, ani Polskie Radio nie przeprowadziły dziennikarskiego śledztwa w sprawie źródła informacji o podwyższonym zagrożeniu terrorystycznym w dniu 10.04.2010 r. ani nie zbadały jaki był los tej informacji, a zwłaszcza komu i kiedy została ona przekazana ?

Czy aby nie za szybko wykluczono w sprawie katastrofy smoleńskiej możliwość zamachu ?

Dlaczego władze Rosji zaraz po katastrofie polskiego samolotu w dniu 10.04.2010 roku twierdziły, że to...." wina mgły i ...pilotów ", a potem cały raport MAK był tylko po to aby tę wersję potwierdzić ?

Innym faktem matactwa w śledztwie jest rosyjski wniosek o unieważnienie pierwszych zeznań kontrolerów lotu.

Obecne stwierdzenie Pani Marty Kaczyńskiej ,że ..." Paweł Plusnin, jeden z kontrolerów, mówił że chciał ich ratować, ale mu nie pozwolono?"... daje jasną odpowiedź na to pytanie !

Otóż skoro Paweł Plusnin jako kontroler lotu stwierdził, że chciał ratować polski samolot, ale mu nie pozwolono, to wersja o celowym doprowadzeniu do katastrofy przestaje być antyrosyjską fobią, lecz staje się wielce prawdopodobnym wątkiem sprawy, który wymaga szczegółowych badań .

Warto w tym miejscu przypomnieć mój artykuł na portalu Newsweek.pl z ubiegłego roku pt:

Jaka prokuratura takie zeznania w sprawie katastrofy smoleńskiej z 10.04.2010 r.

2010-11-10 | Tagi: 10.04.2010r | czarne skrzynki | katastrofa smoleńska | podpułkownik K | wcześniej zaprogramowana wersja | zeznania od nowa | zeznań jakby nie było

I wreszcie najważniejsze pytanie zadane przez córkę śp. Prezydenta R.P. który wraz z małżonką i innymi 94 znamienitymi rodakami ponieśli smierć w dniu 10.04.2010r :

..."Dlaczego kontrolerzy lotów nie chcieli przyjmować samolotu, a ktoś w Moskwie ich przymusił ?"...

Pozwolę sobie znowu przytoczyć tytuł innego mojego wpisu na Newsweek.pl pt.:

Wstępny raport z obywatelskiego śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku.

2010-09-22 | Tagi: ekstradycja do Polski | Międzynarodowy list gończy | obywatelskie śledztwo | podejrzani | Tatiana Adonina | Władimir Putin | wstępny raport

Jestem pełen uznania dla odwagi i nieustępliwości w docieraniu do prawdy Pani Marty Kaczyńskiej.

Ta dzielna kobieta, która przeżyła ból nagłej utraty obojga rodziców znalazła w sobie tyle męstwa, aby walczyć z obłudą MAK i całą gigantyczną potęgą rosyjskich służb specjalnych.

Moim zdaniem rząd RP powinien bezwzględnie żądać natychmiastowego zwrotu szczątków TU154 oraz oryginalnych taśm z czarnych skrzynek, a Prokuratura zbadać wszystkie wątki sprawy, ujawnione przez Panią Martę Kaczyńską.

Rajmund Pollak


2011-02-26 | Dodaj komentarz
prywatny
2011-02-26 17:36:04
Panie kochany powód jest jeden - nawalony generał reszta to są skutki.
Rajmund Pollak
2011-02-27 08:00:30
@ prywatny Powtarza Pan tylko brednie MAK . Niech Pan okaże więcej szacunku dla polskich pilotów, którzy trwali trzeźwi przy sterach samolotu aż do śmierci i próbowali do ostatniej chwili ratować pasażerów. MAK próbował zataić rozkaz polskiego kapitana, który brzmiał : "odchodzimy " !
dd
2011-03-01 00:31:16
forsuje Pan cały czas dziwną tezę, iż Marta Kaczyńska ma większą wiedzę o katastrofie i o wątkach katastrofy, które należy podjąć, od polskiej prokuratury...
Rajmund Pollak
2011-03-01 08:53:20
@ dd Na razie śledztwo w sprawie smoleńskiej jest tajne, zatem zastanawiam się na jakiej podstawie internauta (internautka) podpisujący (a) się "dd" poznał (a) wiedzę Prokuratury ? Na konferencjach prasowych Prokuratury bardzo słusznie podawane są tylko ogólnikowe komunikaty, bo reszta jest tajemnicą śledztwa . W moim artykule przytoczyłem tylko cytaty z mediów i własne refleksje.
gagarin
2011-03-04 15:36:42
Panie Pollak - niech Pan przestanie bredzić o jakimś "rozkazie" polskiego kapitana! Kiedy i komu go wydawał ? I dlaczego ze skutkiem śmiertelnym? Oczywiście że ktoś ma tę krew na rękach. Ale on już leży na Wawelu !
Rajmund Pollak
2011-03-04 22:20:47
@ gagarin Niech się Pan przedstawi z imienia i nazwiska, bo żadnym Gagarinem pan nie jesteś ! A może Pan nadmiernie lubi mak ?
gagarin
2011-03-05 14:31:32
@ Panie Rajmundzie - zadałem Panu proste pytanie - jeśli nie umie pan odpowiedzieć to jak pan chce bronic swych chorych teorii ?
Rajmund Pollak
2011-03-05 18:31:21
@ gagarin Nie lubię się powtarzać . Niech Pan sam spróbuje, bez otumanienia MAKiem przeczytać uważnie moje artykuły, to Pan znajdzie odpowiedź.

Tagi: Katyń 1940 | ludobójstwo | oficerowie Wojska Polskiego | perfidna gra | proces | profanacja | rehabilitacja


Putin z Miedwiediewem proponują, aby Polacy zagrali w nową odmianę rosyjskiej ruletki, którą określili wzniosłym słowem..."rehabilitacja" ! Pozornie wygląda to na gest dobrej woli, gdyż władcy Kremla zapowiedzieli, że w swojej łaskawości są skłonni do rehabilitacji polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

Niektórzy nasi moskalofile od razu zapiali z zachwytu jak durne koguty i ogłosili nowy sukces w ociepleniu stosunków wewnątrzsłowiańskich. Politycy lewicy zareagowali też ciepło, ale bez zbytniego entuzjazmu, aby nie polepszyć wyników sondażowych piejącym kogutom, natomiast przedstawiciel Rodzin Katyńskich stwierdził spokojnie i rozsądnie :..." Oficerowie Wojska Polskiego zamordowani w Katyniu i innych miejscach kaźni żadnej rehabilitacji nie potrzebują . Potrzebna jest natomiast cała prawda o zbrodni katyńskiej ! "...

Aby dojść do sedna putinowsko-miedwiediowskiej obłudy warto dokładnie zapoznać się z definicją rehabilitacji, bo słowo to posiada dwa znaczenia .

Rehabilitacja w znaczeniu zdrowotnym oznacza ( cytuję za encyklopedią PWN ) : "przystosowanie do czynnego udziału w życiu społeczeństwa osób, które z powodu wad wrodzonych, lub nabytych ,choroby lub urazu są kalekami lub doznały trwałej, bądź przemijającej utraty zdrowia i stały się inwalidami."....

Z uwagi na fakt, że oficerowie polscy zostali w Katyniu bestialsko zamordowani, to ani Putin ani Miedwiediew nie są w stanie dokonać ich rehabilitacji zdrowotnej .

Przejdźmy zatem do definicji rehabilitacji w sensie prawnym ( cytuję za słownikiem języka polskiego PWN) :

..." przywrócenie praw utraconych na mocy wyroku sądowego lub zatarcia skazania; także uniewinnienie skazanej uprzednio osoby wskutek ujawnienia nieprawidłowości w procesie; przywrócenie komuś dobrej opinii, oczyszczenie z niesłusznych zarzutów."

Zbrodnia katyńska była aktem ludobójstwa, a Polaków bestialsko mordowano bez jakiegokolwiek wyroku sądowego, a zatem klika Putina nie ma moralnego prawa do rehabilitacji polegającej na przywróceniu praw utraconych na podstawie wyroku sądowego.

Nie może być mowy również o zatarciu skazania, bo zbrodnie ludobójstwa nie ulegaja przedawnieniu, a oficerowie polscy nie byli zbrodniarzami, LECZ OFIARAMI ZBRODNI.

Zatem czy prezydent Miedwiediew może z kolei wydać dekret o rehabilitacji wymordowanych polskich oficerów na podstawie ujawnienia nieprawidłowości w procesie ?

Ujawnione dokumenty zbrodni wykazują, że przed oddaniem strzałów w tył głowy żadnego procesu nie było, a zatem nie ma podstaw prawnych do rehabilitacji z powodu nieprawidłowosci procesowych .

Czy Duma Rosji może uchwalić rehabilitację polegającą na przywróceniu dobrego imienia oficerom polskim krępowanym przez NKWD sznurem lub drutem kolczastym przed zamordowaniem ?

Byłby to szczyt bezduszności, bo oficerowie polscy pomordowani w Katyniu nigdy tego dobrego imienia nie utracili !

Pozostaje jeszcze prokuratura Rosji, ale czy można oczyścić z zarzutów oficerów polskich, których po zamordowaniu wrzucano bez jakiegokolwiek szacunku do głębokich rowów, a potem buldożery wyrównywały teren i nawet przez długie dziesięciolecia nie wolno było postawić tam krzyży ?

Jedynym zarzutem, na podstawie którego dokonano zbrodni katyńskiej był zarzut posiadania stopnia oficera Wojska Polskiego !

Zatem nawet prokuratura Rosji nie może rehabilitować ofiar Katynia 1940 roku od zarzutu, że byli oficerami Wojska Polskiego !

Gdy przeanalizujemy nieco głębiej ten cały szum medialny, jaki rosyjska i prorosyjska propaganda wytworzyła wokół "gestu rehabilitacji" , to można łatwo dojść do wniosku komu ma służyć ta perfidna gra .

Rosyjska ruletka to gra bardzo niebezpieczna, ale my wcale nie musimy się na nią zgadzać !!!

Prawdziwej rehabilitacji potrzebuje bowiem Rosja, która umorzyła sledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej i nie chce uznać tego mordu za zbrodnię ludobójstwa !

Jeżeli rząd Polski zgodzi się na to, aby nie było procesu zbrodniarzy NKWD i KGB oraz prokuratorów rosyjskich, którzy umorzyli śledztwo w sprawie zbrodni w Katyniu w 1940 roku i uzna pustosłowie Putina i Miedwiediewa o..."rehabilitacji" jako zakończenie sprawy, to będzie to oznaczało profanację pamięci naszych oficerów zamordowanych na nieludzkiej ziemi.

Prezydent RP powinien publicznie powiedzieć Miedwiediewowi, że Polska oczekuje od Rosji uznania zbroni katyńskiej za ludobójstwo i osądzenia nie tylko żyjących jeszcze niktórych wykonawców tej zbrodni, ale również sowieckich i rosyjskich śledczych, prokuratorów, ekspertów oraz sędziów i polityków, którzy przez 70 lat fałszowali historię zbrodni i ochraniali prawdziwych sprawców tej zbrodni ludobójstwa, dokonanej na bezbronnych jeńcach, polskich oficerach !

Rajmund Pollak

2011-02-23 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Takich kolejek jak dzisiaj 18.02.2011 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej nie widziałem od czasów, gdy mięso było na kartki.

Początek potężnego "ogonka" był tuż przy wejściu i ciągnął się przez cały korytarz parteru, potem schodami do góry i całym korytarzem na pierwszym piętrze aż do drzwi sekretariatu Dyrektora PUP, a potem wzdłuż całego ogromnego sekretariatu.

W wiekszości byli tam młodzi ludzie z teczkami pełnymi własnych pomysłów i wnioskami o wsparcie unijne !

Niektórzy z nich stali pod PUP już od wczoraj i przez całą noc jak za komuny stało się za benzyną, której brakowało na stacjach.

Gdy w zeszłym roku byłem na ATH, to Przewodniczący Parlamentu Europejskiego z uśmiechem na ustach zachwalał korzyści jakie mamy z członkstwa w UE. Pan prof. Jerzy Buzek mówił o miejscach pracy w naszym regionie i niskim bezrobociu, ale chyba jednak nigdy nie był w PUP w Bielsku-Białej !

A ileż to nazachwycał się unijnymi dotacjami eurodeputowany Adam Gierek na swoim wykładzie w Książnicy Beskidzkiej, jednak nie znalazł czasu na odwiedzenie PUP w Bioelsku-Białej .

"Nasza" lokalna eurodeputowana z Bielska-Białej też nie zaszczyciła swoją osobą kolejki w PUP w dniu 18.02.2011r !

Żadnych dziennikarzy lokalnych też dziś tam nie widziałem , a zwłaszcza szukałem kogoś z lokalnej rozgłosni Radio "Platforma Obywatelska" z Cygańskiego Lasu. Być może wyznają zasadę : ..."Nam krytykować UE nie kazano" ?

Nie zauważyłem też kamer ani TVP1, ani TVN, ani Polsatu. Oni pewnie wyznaja zasadę, ze :..."po co się narażać UE ? "

Bankructwo RWPG zaczęło sie kiedyś od kolejek i dlatego twierdzę, że dzisiejsza kolejka w PUP w Bielsku-Białej jest kolejnym sygnałem bankructwa UE .

Tych symptomów niewypłacalności UE jest więcej, bo bankrutują nie tylko Grecja, Portugalia i Włochy, ale czołowy kraj "starej Europy" czyli Belgia, nierządem stoi, a to przecież w Brukseli zapadają najważniejsze decyzje unijne.

Chwała Panu Bogu, że nie weszliśmy jeszcze do strefy euro, bo złotówka sama się broni znakomicie, a nie musimy jeszcze ( na razie) dopłacać do bankrutów operujących unijną walutą .

Rajmund Pollak

2011-02-18 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (1)

Dwa oblicza wolności .

  

W 30 rocznicę strajku generalnego na Podbeskidziu, mój przyjaciel Patrycjusz Kosmowski powiedział publicznie w Bielsku-Białej : " Ojczyznę Wolną Racz nam Wrócić Panie" !

Wystąpienie "Jastrzębia Podbeskidzia" i legendarnego Przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego mającego siedzibę w nieistniejącej już "Bewelanie", wywołało w dniu 5.lutego 2011 roku burzę oklasków w Domu Muzyki w stolicy Podbeskidzia.

Warto przypomnieć kilka faktów z życiorysu jednego z najbardziej niepokornych działaczy NSZZ "Solidarność".

Patrycjusz Kosmowski jest z wykształcenia inżynierem mechanikiem. Pracował m. in.: w Zakładach Sprzętu Lotnictwa Sportowego w Bielsku-Białej, potem był kontrolerem jakości i mistrzem w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w B.-B. a następnie mistrzem w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w stolicy woj. bielskiego. W sierpniu 1980 roku był jednym z przywódców strajku w WPK, a następnie współzałożycielem KZ "Solidarność". Od 11 września 1980 roku przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego "S" Regionu Podbeskidzie. Członek Krajowej komisji porozumiewawczej "S". Przywódca strajku generalnego w woj. bielskim, który odbył się od 27.01. do 6.02 1981 roku. Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się i stał się wtedy już żywą legendą walki z reżimem WRON-y . Aresztowany 19 stycznia 1982 roku, skazany na 6 lat wiezienia. Karę odbywał w ZK w Raciborzu, Strzelnie i Barczewie. Zwolniony z więzienia 25 lipca 1984 roku. W 1985 roku został zmuszony do emigracji do Szwecji, gdzie pracuje do chwili obecnej. Żonaty, dwoje dzieci .

Jeżeli bohater o takim zyciorysie mówi po 30 latach, że teraz w Polsce przydałoby się zorganizować nowy strajk generalny, to należy te słowa brać całkiem serio.

Patryk nie tylko pilnie obserwuje ze Szwecji to co się u nas teraz wyrabia, ale często bywa w Polsce i ma zupełnie inne zdanie na temat obecnej rzeczywistości, aniżeli aktualni liderzy Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność", a zwłaszcza sprawy zasadniczej, którą powinna być niepodległość Polski.

Aktualny Przewodniczący ZR "S" w przemówieniu okolicznościowym podkreślał, że uzyskaliśmy wolność, natomiast Patrycjusz Kosmowski powiedział, że tej wolnej Polski jeszcze u nas nie ma !

Bardzo mądre wystąpienie miał w sobotę 5.02.2011r nowy Przewodniczący KK "S" Piotr Duda, który stwierdził, że nie da się wplątać w żadne rozgrywki polityczne, bo dla niego najważniejsza jest obrona praw pracowniczych, gdyż teraz w obecnej Polsce, nawet na Podbeskidziu zwalnia się ludzi z pracy za przynależność do NSZZ "Solidarność" !

Przewodniczący KK "S" powiedział jeszcze inne znamienne słowa :

...." Członkowie Solidarności często uważają, że spełnili swój obowiązek , gdy już wybiorą władze związku, a ja bym chciał czasem poczuć na swoich plecach oddech tych mas, które stanowią o sile związku zawodowego "...!

Gdy Patrycjusz Kosmowski stwierdził publicznie, że w odpowiedzi na niesprawiedliwości i falę arogancji władz jaka w tej chwili u nas występuje przydałoby się zorganizować nowy strajk generalny w Polsce, to Dom Muzyki w Bielsku-Białej napełniły szczere owacje i oklaski.

Pomyślałem sobie w tym momencie : kto byłby dzisiaj zdolny do ogłoszenia strajku generalnego ?

Na pewno nie ogłosi strajku generalnego obecny przewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie Marcin Tyrna, bo gdy był strajk lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim w B.-B. to nie tylko nie poparł tego strajku, ale mial jeszcze do mnie pretensje, że ja ten strajk osobiście poparłem !

Gdy kilka lat temu, poparłem strajk celników, to Przewodniczący Tyrna nawet nie ogłosił żadnego strajku solidarnościowego.

Gdy niedawno był strajk pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim w B.-B., to Przewodniczący Tyrna też nie ogłosił poparcia dla strajkujących.

Gdy z jednej ze spółek z Grupy Fiat w Polsce zwolniono z pracy w 2009 roku byłego członka Zarządu Regionu Podbeskidzie "S" i wieloletniego działacza związkowego we Fiat Auto Poland, to Pan Przewodniczący Tyrna nawet nie napisał petycji protestacyjnej.

Smutna jest konstatacja, że po 1989 roku nie było w Polsce nawet jednogodzinnego strajku generalnego i każda nowa władza czy to lewicy czy z lewej prawicy czuje się bezkarna, bo pikiety i demonstracje które są od czasu do czasu organizowane, nie są w stanie zagrozić betonowi układów okrągłego stołu.

Bardzo trafnie ujął to w tym samym Domu Muzyki w B.-B. Jan Pietrzak :

.... " Obecny rząd postanowił przeprowadzić regulację polskich rzek w ten sposób, że pogłębia dno i trzyma się koryta"...

Ten historyczny satyryk i myśliciel śpiewał 5 lutego o nielegalnych kwiatach, o walce o krzyż i o tragedii smoleńskiej, a zakończył swój występ pieśnią, którą zakończono strajk 30 lat temu :

" Żeby Polska była Polską" ....

I niemal wszyscy zebrani na sali zaśpiewali z nim : ..." I kto szable mógł utrzymać, ten formował w legion wojsko, od Chicago do Tobolska, żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską " !!!

A mnie nasunęła się wtedy refleksja, że historia zatoczyła znowu koło i trzeba już w innych realiach, ale jednak znowu powalczyć o niepodległość Polski .

Rajmund Pollak

2011-02-08 | Dodaj komentarz
Jaro
2017-02-05 12:00:26
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski

Kompleks zagranicznych szkoleniowców tkwi w naszych władzach sportowych, mimo fatalnych doświadczeń z ostatnich lat. Warto zatem przypomnieć naszym działaczom sportowym, że największe sukcesy na arenie międzynarodowej reprezentacje Polski uzyskiwały dzięki polskim trenerom i szkoleniowcom. Dotyczy to również siatkówki, w której nie kto inny jak Polak, Hubert Jerzy Wagner doprowadził naszych zawodników na sam szczyt, czyli do zdobycia złota olimpijskiego. Podobnie było w piłce nożnej, gdzie również zdobyliśmy złoto olimpijskie pod wodzą krajowego trenera Kazimierza Górskiego, który potem po raz pierwszy doprowadził naszą reprezentację do podium Mundialu. Powtórnie trzecie miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej, uzyskaliśmy dzięki polskiemu trenerowi Antoniemu Piechniczkowi.

Wiemy wszyscy jak zakończyło się uzdrawianie naszego footballu przez Leo Benhakera z Holandii, bo zamiast medalu Mistrzostw Europy była wielka klapa i awantura o odszkodowania dla zagranicznego trenera. Wiemy też czym się zakończyła się przygoda polskich siatkarzy z argentyńskim trenerem.

Wróćmy jednak do historii aby wykazać, że warto zaufać właśnie rodzimym szkoleniowcom.

Najwięcej medali Mistrzostw Europy w jednym roku uzyskaliśmy dzięki legendarnemu trenerowi, który nazywał się Feliks Stammm. Było to w roku 1953, gdy aż pięć razy grano Mazurka Dąbrowskiego dla polskich mistrzów Europy w boksie !

Potem w 1964 roku pod wodzą "papy" Stamma Polacy zdobyli w Tokio trzy złote medale olimpijskie ( Józef Grudzień, Jerzy Kulej i Marian Kasprzyk z Bielska-Białej ), jeden srebrny ( Artur Olech) i trzy brązowe ( Tadeusz Walasek, Józef Grzesiak i Zbigniew Pietrzykowski z Bielska-Białej ) .

Razem aż siedem medali w samym tylko boksie ! Biorąc pod uwagę fakt, że w tamtych czasach uznawano dziesięć kategorii wagowych, to Polska była potęgą swiatową, gdyż tylko w trzech kategoriach nie mieliśmy swoich reprezentantów na podium olimpijskiego boksu w Tokio !

Były to również złote czasy polskiej lekkiej atletyki, również kierowanej przez sztab polskich trenerów.

W Tokio złote medale w tej dyscyplinie zdobyli : w trójskoku Józef Szmit oraz kobieca sztafeta cztery razy sto metrów w składzie : Teresa Ciepły, Irena Kirszenstein, Halina Górecka ,Ewa Kłobukowska. Srebro zdobyli : na 200m Irena Kirszenstein, 800m przez płotki Teresa Ciepły, skok w dal Irena Kirszensztein, sztafeta 4x100m mężczyzn w składzie Andrzej Zieliński, Wiesław Maniak, Marian Foik, Marian Dudziak . Brązowe medale z kolei zdobyli : na 100m Ewa Kłobukowska i na 400m Andrzej Badeński. Zatem w lekkiej atletyce zdobyliśmy wtedy w Japonii aż osiem medali olimpijskich.

Warto dodać, że również teraz mamy wspaniałych lekkoatletów szkolonych przez polskich trenerów.

Co do dyscyplin drużynowych, to nie wolno zapomnieć sukcesów naszych szczypiornistów, trenowanych przez Bogdana Wentę. Wprawdzie z ostatniego mundialu nasi piłkarze ręczni wrócili "na tarczy" , ale jestem przekonany, że jescze nieraz pokażą co potrafią.

Najnowszym, spektakularnym sukcesem polskiej myśli szkoleniowej jest skoczek narciarski Kamil Stoch trenowany przez Łukasza Kruczka, a warto przypomnieć, że Adam Małysz też przez większość swojej kariery był prowadzony przez polskich szkoleniowców .

W czym zatem może pomóc polskim siatkarzom włoski trener ?

Myślę , że w niczym, bo nie zna polskiego zaplecza i będzie bazował na starzejących się sławach, obawiając się ryzyka dania szansy debiutantom, o których umiejętnościach nie ma bladego pojęcia.

Czekają nas kolejne rozczarowania, bo zostanie nadmuchany balon oczekiwań, a włoski trener będzie pracował głównie dla ugruntowania swojej sławy, natomiast kompletnie nie znając polskiej mentalności nie będzie potrafił zagrzać naszych siatkarzy do walki w chwilach kryzysów.

Oczywiście tzw. działacze każą nam udzielić Włochowi kredytu zaufania, jednak gdy nastąpi klapa, to skończy się znowu na obwinianiu polskich sportowców i prawdopodobnych... odszkodowaniach do trenera z Italii.

"I wnet nowe przysłowie działacz PZPS sobie kupi, że jak przed szkodą , tak po szkodzie...głupi" !

Rajmund Pollak


2011-02-06 | Dodaj komentarz
Honorata2
2011-02-28 18:59:21
W ostatnim cytacie brak jednego słowa.
Rajmund Pollak
2011-02-28 19:58:13
Pani Honorato, ma Pani rację i dziękuję za merytoryczną uwagę, jednak to nie jest tekst literacki, lecz luźne refleksje, dlatego proszę się zastanowić dlaczego to slowo pominąłem .

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533073
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała